Питний режим

Що таке вода?

Вода — найбільш поширена й водночас найбільш загадкова ре­човина на Землі. Вода— це дощ і сніг, скрегіт ковзанів, снігова баба, сліди на снігу, бурхливий океан, киплячий чайник тощо, її багато довкола нас і багато всередині нас, у нашому тілі.

Вода становить від 1/2 до 2/3 маси людського тіла. Вона ви­конує в організмі безліч функцій. Вода — це універсальний пере­носник поживних речовин, продуктів обміну, усього того, що має мандрувати організмом. Окрім того, вода бере участь у процесах терморегуляції.

Значення води в процесі росту і розвитку дитини.

В організмі дитини переважає позаклітинна вода, з цим пов’язана велика водолюбність дітей, тобто здатність швидко втрачати і швидко набирати воду. Потреба у воді на 1 кг маси тіла з віком зменшується, а абсо­лютна кількість її зростає. В 11-14 років дитині потрібно 1500 мл води.

 

Інтенсивне потовиділення під час спеки, важкої фізичної ро­боти, занять спортом веде до втрати і води, і солі. Виникає спрага. Найкраще вгамовують спрагу хлібний квас, холодний компот із сухофруктів, зелений чай, журавлинний морс.

Спрагу треба вгамовували поволі, пити невеликими ковтками й малими порціями з перервами.

Гарна, чиста вода, споживана людиною,— це одне з основних умов її здоров’я. При її нормальному споживанні вся вода нашого організму обновлюється кожні 16—20 днів.

Споживання води залежить від умов зовнішнього середовища, характеру роботи, віку, маси тіла, стану організму, кількості та виду споживаної їжі й навіть від звичок і традицій.

 

 «Сік життя» – таку гарну назву дав воді Леонардо да Вінчі. А щоб вона стала насправді соком життя, потрібно дотримуватися деяких правил вживання води:

  • Не можна запивати їжу водою або пити її зразу після їжі, а лише через ЗО хвилин. їжа, змочена водою, швид­ко проковтується і погано обробляється слиною, що нега­тивно діє на травлення.
  • Вранці натще слід випивати склянку помірно теплої води для очищення шлунка, (маленьким дітям – 0,5 склянки).
  • Пити воду треба за 10-15 хвилин до вживання їжі. У незаповненому шлунку вода не затримується і не порушує процеси травлення.

Тож будьте здо­рові!

Бережіть здоров’я з молодих літ, зміцнюйте і примно­жуйте його! Не розтринькуйте даремно цей безцінний скарб, дарований вам, Природою і вашими предками. Ваше здоров’я значною мірою залежить від кожного з вас.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *